Բլոգեր Աղաջանյան. Հայաստանում զինվորական հավաքները խայտառակություն է
«25-օրյա զորավարժությունը Հայաստանում խայտառակություն է: Եթե ռազմական գործողություններ սկսվեն, բոլոր նրանք, ովքեր այս պարապմունքներից հետո գնացել են առաջին գիծ, կսպանվեն, քանի որ այդ մարդիկ ի վիճակի չեն կատարել իրենց հանձնարարված խնդիրը և իշխանությունների կողմից համարվում են միայն անհրաժեշտ թվով զինվորներ ապահովելու թվաքանակ»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է՝ հայ բլոգեր Վահե Աղաջանյանը։
«Կա բանակ, որը պետք է կատարի իր վրա դրված խնդիրը: Իսկ, եթե իշխանությունը չի կարողանում օգտագործել բանակի ռեսուրսները, ապա այն պետք է վերացնել ու գալ մարդկանց մոտ, ովքեր կարող են բանակի հետ կապված խնդիրը լուծել։
Այս հավաքներն էլ ավելի մեծ արտագաղթի կհանգեցնեն, քանի որ հասկանալի պատճառներով մարդիկ, ովքեր ժամանակին կատարել են իրենց պարտքը և վերադարձել, պարզապես չեն ուզում և չպետք է թողնեն իրենց աշխատանքը և գնան թվեր տպահովելու, և հարց է առաջաբում՝ կկարողանա՞ն վերադառնալ տուն, թե ոչ
Թողեք հայրենասիրական կենացները. Ձախողված իշխանություն բոլոր առումներով»,- գրում է բլոգերը։