Հրապարակ». Փաշինյանի զինակիցները ցնցված են Բրյուսելում կայացած հանդիպման արդյունքներից
«Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամները ցնցված էին բրյուսելյան հանդիպման արդյունքներից։ Նրանք ակնկալում էին միլիարդավոր դոլարներ, բայց խոստացան միայն 350 միլիոն եվրո դրամաշնորհային աջակցություն՝ առաջիկա 4 տարիների ընթացքում»:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին գրում է հայկական «Հրապարակ» թերթը։
«Իշխող կուսակցության անդամները խուճապի մեջ էին, քանի որ Արևմուտքը չի գնահատել նրանց անձնվիրությունը, և որ նրանք արդեն մի քանի ամիս շարունակ՝ օրը 24 ժամ, շաբաթը 7 օր քննադատում էին Ռուսաստանին և Հայաստանի բոլոր մեղքերը բարդում էին նրա ռազմավարական դաշնակցի վրա՝ 44-օրյա պատերազմից ի վեր, մինչև Ղարաբաղի կորուստը, և նրանք պատրաստ են անտեսել բոլոր վտանգները, դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից և նետվել Եվրոպայի գիրկը։
Իշխող թիմի աղբյուրը մեզ հետ զրույցում ասել է, որ նրանք իշխանական շրջանակներում միմյանց մխիթարել են, որ հնարավոր է Փաշինյանը ստվերային համաձայնագրեր է կնքել, որոնց մասին հրապարակավ չեն խոսում, էլ չեմ խոսում բանակին մատակարարումների մասին։ Եվ հոգու խորքում ակնկալում են, որ Փաշինյանը կվերադառնա, կհանդիպի իրենց հետ և կպատմի մանրամասները՝ փարատելով նրանց հիասթափությունը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։