Հայ զինվորների ծնողները իշխանություններից պահանջում են հայտնել որդիների մահվան մեղավորներին
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության շենքի առջև՝ օգոստոսի 10-ին, բողոքի ակցիա են իրականացրել Երկրորդ Ղարաբաղյան պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողները: Նրանք պահանջել են հանդիպել գնդի հրամանատար Պավլիկ Քյարամյանի հետ, որին մեղադրում են իրենց որդիների զոհվելու մեջ։
Այս մասին գրում է News.am-ը:
Ծնողներին հատկապես վրդովվեցրել է այն փաստը, որ Պավլիկ Քյարամյանին շնորհվել է «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշան:
Զոհվածներից մեկի հայրը ասել է, որ Քյարամյանից պահանջում են զոհվածների հարազատներին պատմել իր որդիների մահվան հանգամանքները, թե ինչու են զինվորները մարտական դիրքում մնացել առանց հրամանատարի։
Ինչպես հայտնել է պատերազմում զոհված Ժորա Սահակյանի հայրը՝ Վահիդ Սահակյանը, ՊՆ-ից հայտնել են, որ գերատեսչությունը ի զորու չէ Պավլիկ Քյարամյանին կանչել առերեսման:

МИР  10 Августа 2022 - 18:48
Родители погибших в Нагорном Карабахе солдат вышли 10 августа на акцию протеста у здания Министерства обороны Армении, чтобы добиться встречи с руководством ведомства и командиром полка Павликом Кярамяном, которого они считают ответственным за гибель сыновей. Об этом пишет портал News.am.
Особое возмущение родителей вызывает тот факт, что Кярамяна наградили орденом «Боевой крест» первой степени — одной из высших наград республики.
По словам отца одного из погибших, от Кярамяна требуют рассказать родным погибших об обстоятельствах гибели сыновей, и почему солдаты остались на боевой позиции без командира.
Как заявил отец погибшего на войне Жоры Саакяна Вахрид Саакян, из МО сообщили, что ведомство не может вызвать командира батальона Павлика Кярамяна на очную ставку.