13 Օգոստոսի 2022 09:48
Մենք ցանկացած պահի կարող ենք ցանկացած գործողություն իրականացնել մեր հողի վրա։ Միայն այն փաստը, որ «Հատուցում» գործողությունը» շատ արդյունավետ էր, բայց կարճատև, ցույց է տալիս, որ մեր ուժերը տեղում են, միևնույն ժամանակ մենք նոր պատերազմ չենք ուզում։ Որովհետև Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմը ցույց տվեց մեր ուժը և մենք ռազմական, իսկ հետո ռազմաքաղաքական ճանապարհով հասանք մեր ուզածին։ Մեր մյուս երազանքները նույնպես կիրականանան, երբ կգա դրա ժամանակը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ Ազերթաջին հղումով, այս մասին օգոստոսի 12-ին՝ Բասգալ ավանում ադրբեջանական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Ընդգծելով, որ թե՛ մարտավարական, թե՛ ռազմավարական քայլերի որոշումը մեր օրակարգում իրականություն է, պետության ղեկավարն ասել է. «Վստահ եմ, որ Հայաստանին նույնպես հայտնի է, որ մենք գիտենք՝ երբ և ինչ անել, և անում ենք այն, ինչ ասում ենք։ Մենք Հայաստանին բազմիցս զգուշացրել ենք կրակի հետ չխաղալ, լավ պահել իրեն, ընդունել նոր իրողությունները և չդիմել ռազմական սադրանքների»։

Президент Азербайджана: Мы можем провести на нашей земле любую операцию в любое время
Мы на своей земле в любое время можем провести любую операцию. Просто тот факт, что операция «Возмездие» была очень действенной, но кратковременной, показывает, что наши силы на месте, в то же время мы не хотим новой войны. Потому что Вторая Карабахская война показала нашу силу и мы добились желаемого военным, а затем военно-политическим путем. Осуществятся и другие наши мечты, осуществятся, когда настанет время.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, об этом президент Ильхам Алиев сказал 12 августа в интервью азербайджанскому телевидению в поселке Басгал.
Подчеркнув, что определение в нашей повестке как тактических, так и стратегических шагов является реальностью, глава государства сказал: «Уверен, Армении тоже известно, что мы знаем, когда и что надо делать, и мы делаем то, что говорим. Мы неоднократно предупреждали Армению, чтобы они не играли с огнем, вели себя хорошо, приняли новые реалии и не прибегали к военным провокациям».