Caliber.Az. Լաչինը, Սուսը և Զաբուխը առաջվա պես վերահսկվում են ադրբեջանական բանակի կողմից Պատասխան՝ սադրիչ լուրերին
19 Սեպտեմբերի 2022 18:35
Սոցցանցերում տեղեկություններ են տարածվում, որ իբր ռուս խաղաղապահները կրկին վերահսկողության տակ են վերցրել Լաչին քաղաքը, Սուս ու Զաբուխ բնակավայրերը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով սեփական իրազեկ աղբյուրներին, մեր հողից ոչ մի սանտիմետր չի անցել ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության տակ։
Մենք ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում ենք, որ Արևելյան Զանգեզուրի բոլոր նշված տարածքները, ինչպես նաև հսկայական այլ տարածքները գտնվում են ադրբեջանական բանակի լիակատար վերահսկողության տակ։

Caliber.Az: Лачин, Сус и Забух по-прежнему контролирует азербайджанская армия Ответ на провокационные слухи
19 Сентября 2022 14:52
В социальных сетях распространяется информация о том, что якобы российские миротворцы вновь взяли под контроль город Лачин, и населенные пункты Сус и Забух.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на собственные информированные источники, ни один сантиметр нашей земли не перешел под ответственность российских миротворцев.
Ответственно заявляем, что все указанные территории Восточного Зангезура, а также обширные другие территории, находятся под полным контролем азербайджанской армии.