Իլհամ Ալիև. Ադրբեջանի գազի հարուստ պաշարներն իրենց դերն են խաղում էներգետիկ անվտանգության ապահովման գործում
Տարեգրություն  23 Նոյեմբերի 2022 - 17:01
Ադրբեջանի գազի հարուստ պաշարներն այսօր իրենց դերն են խաղում բազմաթիվ երկրների էներգետիկ անվտանգության ապահովման գործում, և մեր դերը կաճի։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով պետության ղեկավարի կայքին, այս մասին նոյեմբերի 23-ին Բելգրադում հայտարարել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նախագահ Ալիևը նշել է, որ Ադրբեջանը մտադիր է խորացնել համագործակցությունը բարեկամ երկրների հետ այս և մյուս բոլոր ոլորտներում։

Ильхам Алиев: Богатые газовые ресурсы Азербайджана играют свою роль в обеспечении энергетической безопасности многих стран
ХРОНИКА  23 Ноября 2022 - 15:56
Богатые газовые ресурсы Азербайджана сегодня играют свою роль в обеспечении энергетической безопасности многих стран, и наша роль в этом будет постепенно расти.
По сообщению АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев на пресс-конференции, состоявшейся 23 ноября в Белграде.
Как отметил глава нашего государства, мы намерены углублять сотрудничество в этой и во всех других областях в первую очередь с дружественными странами.