Փաշինյանի տիկնոջ ղեկավարած հիմնադրամին անանուն կերպով նվիրաբերվել է 550 հազար դոլար. «Ժողովուրդ»
«Այս տարվա ընթացքում հիմնադրամի նվիրատուներից շատերը, ինչ-ինչ պատճառներից ելնելով, դարձյալ նախընտրել են ստվերում մնալ: Այսպես, 2021-2022 թվականներին դոլարային անանուն փոխանցումները երկուսն են եղել՝ միանվագ 300 հազար ու 5 հազար դոլար: Դրամային անանուն փոխանցումները 9-ն են եղել՝ ընդհանուր 109 մլն 636 հազար 468 դրամ:
Անանուն նվիրատվությունների համար, հիշեցնենք, Փաշինյանի իշխանության այժմյան կարկառուն ներկայացուցիչներ, ՔՊ-ական պատգամավորներ Լենա Նազարյանն ու վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը տարիներ առաջ դատի էին տվել «Երևան» հիմնադրամին՝ պարզելու համար, թե ովքեր են եղել հիմնադրամին 100 հազար դրամից ավելի անանուն գումարներ փոխանցած անձինք:
Այսօր, փաստորեն, նույն իշխանականների համար «իրավիճակ է փոխվել», ու վարչապետի տիկնոջ հիմնադրամին տասնյակ հազարավոր դոլարների հասնող անանուն փոխանցումներ անելու մեջ արտառոց որևէ բան չեն տեսնում: Իրականությունը, սակայն, նաեւ այն կարող է լինել, որ անանուն նվիրատվություն անվան ներքո Փաշինյան-գործարարներ հարաբերությունները կամ «լեզու գտնելու» գաղտնիքը թաքնված լինի», - գրում է թերթը:

«Жоховурд»: Фонду супруги Пашиняна анонимно перечислили свыше 550 тысяч долларов
Парад анонимных пожертвований в фонд «Мой шаг», возглавляемый супругой премьер-министра Армении Анной Акопян, продолжается.
Как передает Caliber.Az, об этом пишет ереванская газета «Жоховурд», развивая тему. «В течение этого года многие доноры Фонда снова предпочли оставаться в тени. В 2021-2022 годах было два анонимных долларовых перевода на сумму 300 тыс. и 5 тыс. долларов соответственно и девять анонимных денежных переводов в армянской валюте на общую сумму 109 млн. 636 тыс. 468 драмов. Общая сумма в долларовом эквиваленте превышает 550 тыс. долларов.
За анонимные пожертвования нынешние представители правительства Пашиняна, депутат от правящей партии Лена Назарян и руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян несколько лет назад подали в суд на фонд «Ереван», чтобы выяснить личности перечисливших анонимные суммы в размере более 100  тыс. драмов. А сегодня для тех же властей «изменилась ситуация», и они не видят ничего необычного в анонимных перечислениях десятков тысяч долларов в фонд жены премьера-министра. Возможно, под именем анонимных пожертвований скрываются отношения Пашиняна и бизнесменов или тайна «нахождения общего языка» между ними», – отмечает издание.