Ահմեդ Օբալը. Նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին ելույթը հատկապես ուրախացրեց մեզ
«Մենք չենք ցանկանում, որպեսզի Ադրբեջանից բացի որևէ այլ պետություն խառնվի մեր գործերին, հարավցիների գործերին».
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին մամուլի խորհրդում կայացած հանդիպման ժամանակ հայտարարել է՝ Հարավային Ադրբեջանի ազգային ակտիվիստ, Հարավային Ադրբեջանի հեռուստատեսության (GünazTV) ղեկավար Ահմեդ Օբալըն։
Ահմեդ Օբալըն խոսել է նաև նախագահ Իլհամ Ալիևի ելույթների մասին. «Նախագահ Իլհամ Ալիևի ելույթները և նրա կարծիքները հարավցիների մասին, մեզ ուրախացնում են։ Բայց վերջին ելույթը մեզ հատկապես ուրախացրեց. Նրա յուրաքանչյուր ելույթից հետո մենք հստակ հավատում ենք, որ դառնալու ենք միասնական Ադրբեջան։ Որովհետև այս խոսքերն ասում է ողջ աշխարհի ադրբեջանցիների նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Այն ամենը, ինչ նա ասում է, իր լուծումն է գտնում։ Իլհամ Ալիևն ապացուցել է, որ նա հանդիսանում է աշխարհի բոլոր ադրբեջանցիների նախագահը»։
Ազգային ակտիվիստը նաև շոշափել է Զանգեզուրի միջանցքի հարցը. «Եթե անգամ Զանգեզուրի միջանցքը բացվի, մեզ մտահոգում է դրա անվտանգությունը։ Իրական անվտանգությունը լինելու է Հարավային Ադրբեջանի անկախության դեպքում, Հարավային Ադրբեջանի միավորմամբ՝ միասնական Ադրբեջանի շուրջ»։

Ахмед Обалы: Последнее выступление президента Ильхама Алиева нас особенно порадовало
«Мы не хотим, чтобы в наши дела, в дела южан вмешивалось какое-либо государство, кроме Азербайджанского Государства».
Как передает АПА, об этом заявил национальный активист Южного Азербайджана, руководитель Южного Азербайджанского телевидения (GünazTV) Ахмед Обалы на встрече в Совете по прессе.
Ахмед Обалы также рассказал и о выступлениях президента Ильхама Алиева: «Выступления президента Ильхама Алиева, его мнения о южанах нас радуют. Но последнее выступление нас особенно порадовало. После каждого его выступления мы твердо верим в то, что станем единым Азербайджаном. Потому что эти слова говорит президент азербайджанцев всего мира Ильхам Алиев. Все сказанное им находит свое решение. Ильхам Алиев доказал, что является президентом всех азербайджанцев мира».
Национальный активист также затронул вопрос Зангезурского коридора: «Даже если Зангезурский коридор будет открыт, нас беспокоит его безопасность. Настоящая безопасность будет при независимости Южного Азербайджана, объединении Южного Азербайджана вокруг единого Азербайджана».