Ադրբեջանցին նշանակվել է ՄԱԿ-ի ներկայացուցչության ղեկավար
Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում տեղակայված ՄԱԿ-ի ահաբեկչության դեմ պայքարի գործակալության ծրագրերի մենեջեր Վուգար Ալլահվերդիևը նոր պաշտոն է ստացել։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ նա նշանակվել է Մանիլայում (Ֆիլիպիններ) Հարավարևելյան Ասիայի հարցերով ՄԱԿ-ի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար։
Ալլահվերդիևն իր կարիերան սկսել է 2006 թվականին ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի Բաքվի գրասենյակում, 2014 թվականին Նյու Յորքում կազմակերպության քարտուղարությունում աշխատել է որպես երիտասարդության հարցերով դեսպանի խորհրդական, իսկ 2021 թվականից աշխատել է Ահաբեկչության դեմ պայքարի գործակալությունում:

Азербайджанец назначен главой представительства ООН
Программный менеджер в Агентстве ООН по борьбе с терроризмом, действующем в столице Венгрии – Будапеште, Вугар Аллахвердиев получил повышение. Как сообщает Report, он назначен главой регионального представительства ООН по Юго-Восточной Азии в Маниле (Филиппины).
В.Аллахвердиев начал свою трудовую деятельность в 2006 году в бакинском офисе программы развития ООН, в 2014 году работал советником посла по делам молодежи в секретариате организации в Нью-Йорке, в 2021 году получил назначение в Агентство по борьбе с терроризмом.