Այսօրվանից մեկնարկում են զբոսաշրջային ուղևորությունները դեպի Շուշա։
Առաջին անգամ զբոսաշրջային ուղևորություններ են կազմակերպվում Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներ, հայտնում է ԱՊԱ-ն։
Նախագիծը, լինելով «Մեծ վերադարձ» քաղաքականության անբաժանելի մասը, ուղղված է՝ 18 տարին լրացած Ադրբեջանի Հանրապետության մշակութային մայրաքաղաք անվտանգ զբոսաշրջային ուղևորությունների կազմակերպմանը, ինչպես նաև օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում տնտեսական ակտիվության բարձրացմանը։
Այսօրվանից առաջին զբոսաշրջային ուղևորությունները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ։ Հաջորդ քայլը տուրերի քանակի ավելացումն է։
Շուշա քաղաքի հյուրանոցում գիշերակացով 2 և 3-օրյա շրջագայությունների ընթացքում նախատեսվում է՝ ծանոթանալ Ֆիզուլի քաղաքի կենտրոնում գտնվող ավերակներին, այցելել առաջին նահատակի հուշարձանին, Չըդրր Դյուզու, Վագիֆի դամբարան, Մեհմանդարովների տուն-թանգարան, Բյուլբուլի տուն-թանգարան, «Յուխարը Գյովխար աղա» մզկիթներ, «գնդակահարված հուշարձաններով» հրապարակ, Շուշայի ամրոց, Շուշայի «Գյանջա» դարպասներ, ծանոթացում Շուշայի խորհրդանիշին՝ Խարիբուլբուլ», «Գազանչի» եկեղեցի, «Շուշայի ռեալական դպրոց»։

Сегодня начинаются туристические поездки в Шушу
Как передает АПА, туристические поездки на освобожденные от оккупации территории Азербайджана организуются впервые.
Проект, являясь составной частью политики «Большого возвращения», нацелен на организацию безопасных туристических поездок в культурную столицу граждан Азербайджанской Республики, достигших 18-летнего возраста, а также на повышение экономической активности на освобожденных от оккупации территориях.
Первые туристические поездки будут осуществляться с сегодняшнего дня один раз в неделю. На следующем этапе предполагается увеличить количество туров.
В ходе 2-х и 3-х дневных туров с ночевкой в отеле в городе Шуша, предусмотрено ознакомление с развалинами в центре города Физули, посещение памятника первому шехиду, Джыдыр Дюзю, мавзолея «Вагиф», дома-музея Мехмандаровых, дома-музея Бюльбюля, мечети «Юхары Говхар Ага», площади с «расстрелянными памятниками», Шушинской крепости, ворот Шуши «Гянджа», ознакомление с символом Шуши – «Харыбюльбюль», церковью «Газанчы», «Шушинской Реальной школой».
В двухдневный тур стоимостью 215 манатов включены трансфер на автобусе, проживание в отеле, завтрак и сопровождение гида, 3-дневный тур с двумя ночевками стоит 370 манатов.