Այս տարեվերջին՝ առաջին փուլում Շուշայում կվերաբնակեցվի 1500 բնակիչ
Այս մասին այսօր Շուշայում Միջգերատեսչական կենտրոնի «Էներգամատակարարման հարցերով» աշխատանքային խմբի 66-րդ նիստում ասել է Շուշայում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչության գլխավոր խորհրդական Քյանան Գուլիևը, հաղորդում է Caliber.Az-ի Շուշա գործուղված թղթակիցը:
«Մեծ վերադարձ» պետական ծրագրի համաձայն՝ նախկին շուշացիների վերադարձն ապահովելու և նրանց կյանքի համար արժանապատիվ պայմաններ ստեղծելու նպատակով, անցյալ տարվա օգոստոսից մինչև սեպտեմբեր Շուշայում մեկնարկել է 450 բնակարան ունեցող 23 բնակելի շենքի շինարարությունը», - նշել է Գուլիևը:
Նա հայտարարել է, որ ներկայումս Շուշայում շարունակվում է ուսումնական հաստատության, հիվանդանոցի և փոստի շենքի շինարարությունը. «Փոստի շենքը կներառի ASAN և DOST ծառայությունները։ Այս բոլոր նախագծերը կավարտվեն մինչև այս տարվա վերջ»։

В конце этого года в Шушу первоначально будет переселено 1 500 жителей
Как сообщил корреспондент Report, командированный в Шушу, главный советник специального представительства президента Азербайджана в Шуше Кянан Гулиев заявил об этом сегодня на 66-м заседании рабочей группы по «Вопросам энергообеспечения «Межведомственного центра» в Шуше.
«Согласно государственной программе «Великое возвращение», для обеспечения возвращения бывших жителей города Шуша и создание достойных условий для их жизни с августа по сентябрь прошлого года в Шуше началось строительство 23 жилых домов на 450 квартир»,- отметил К.Гулиев.
К.Гулиев сказал, что в настоящее время в Шуше продолжается строительство учебного заведения, больницы и здания почты: «Здание почты будет включать в себя сервисы ASAN и DOST. Реализация всех этих проектов будет завершена к концу этого года».