Ֆիլիպինների նախագահ. Մենք պատրաստ ենք աշխատել Ադրբեջանի հետ գլոբալ խնդիրները լուծելու համար
Ֆիլիպինների նախագահ Ֆերդինանդ Ռոմուալդես Մարկոսը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, նամակում ասվում է. «Ձերդ գերազանցություն, Ֆիլիպինների ժողովրդի և կառավարության անունից Ձեզ եմ փոխանցում իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Ադրբեջանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Անցած երեք տասնամյակների ընթացքում Ֆիլիպինների և Ադրբեջանի միջև հաստատվել են անկեղծ հարաբերություններ։ Հավատում եմ, որ առաջիկա տարիներին մեր պետությունները կշարունակեն բարեկամական կապերը։
Ֆիլիպինները պատրաստ են աշխատել Ադրբեջանի հետ ընդհանուր մտահոգություն առաջացնող այնպիսի գլոբալ խնդիրների լուծման ուղղությամբ, ինչպիսիք են կլիմայի փոփոխությունը, էներգետիկ անվտանգությունը և հետհամաճարակային վերականգնումը»:

Президент Филиппин: Мы готовы работать с Азербайджаном для решения глобальных проблем
Президент Филиппин Фердинанд Ромуальдес Маркос направил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
Как сообщает Caliber.Az, в письме говорится: «Ваше превосходительство! От имени народа и правительства Филиппин передаю Вам самые искренние поздравления по случаю национального праздника Азербайджана - Дня независимости.
Последние три десятилетия между Филиппинами и Азербайджаном установились искренние отношения. Верю, что наши государства продолжат дружественные связи и в предстоящие годы.
Филиппины готовы работать с Азербайджаном для решения таких вызывающих общую обеспокоенность глобальных проблем, как изменение климата, энергетическая безопасность и постпандемийное восстановление».