Իլհամ Ալիևը դիմել է Լաչինից հայերին. «Միացումի» գիրքը փակված է
Մայիսի 28-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Լաչինի շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմանը դիմել է Ղարաբաղի հայերին։
Ըստ AZERTAC-ի՝ պետության ղեկավարն ասել է. «Այստեղից՝ Լաչինի շրջանից, որը նրանք երկար տարիներ շահագործել են և որտեղ նրանք ապօրինի բնակություն են հաստատել, ես ևս մեկ անգամ ասում եմ նրանց. Ձեր գիրքը փակվել է։ «Միացումի» գիրքը փակվել է, անջատողականությունը ավարտվել է: Անկախության մասին երազանքները նույնպես գնացին այնտեղ, որտեղ կարգավիճակն է։ Մենք դեռ Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմի ժամանակ կարգավիճակը ուղարկեցինք այնտեղ, որտեղ պետք էր»։
Պետության ղեկավարը բացահայտել է նաև նրանց համար մնացած միակ ճանապարհը: Ենթարկվել Ադրբեջանի օրենքներին, լինել Ադրբեջանի լոյալ և նորմալ քաղաքացի, աղբանոց նետել իրենց կեղծ «պետական ատրիբուտներն» ու լուծարել խորհրդարանը։

Ильхам Алиев обратился к армянам из Лачина: Книга «Миацума» закрыта!
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 28 мая на встрече с жителями Лачинского района обратился к армянам Карабаха.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства сказал: «Отсюда, из Лачинского края, который они многие годы эксплуатировали и где незаконно заселялись, еще раз говорю им: Ваша книга закрылась. Книга «Миацума» закрылась, сепаратизму пришел конец. Грезы о независимости пошли туда же, куда и статус. А статус мы еще во время Второй Карабахской войны отправила туда, куда надо».
Глава государства раскрыл и единственный путь, который остался для них. Это – подчиниться законам Азербайджана, стать лояльными, нормальными гражданами Азербайджана, выбросить в мусорное ведро свои фальшивые «государственные атрибуты» и распустить парламент.