«Հրապարակ».Առաջիկայում սպասվում են մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների կալանավորումներ
Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանը նախօրեին խորհրդարանում՝ բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության փակ քննարկման ժամանակ ուշագրավ հայտարարություններ է արել։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ, «Հրապարակ» թերթը գրում է, որ դռնփակ նիստի հիմնական թեման եղել է՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությունը, որը դարձել է Հայաստանում անվտանգության սպառնալիք։
«ԱԱԾ տնօրենը խոստովանել է, որ մի քանի անգամ ավելացել է ոչ միայն թմրամիջոցների իրացման, այլեւ թմրամոլության վտանգավոր տարածումը անչափահասների շրջանում, սակայն վստահեցրել է, որ դրա դեմ պայքարելու ձևը գտել են և ակտիվ քայլեր են ձեռնարկում:
Այս համատեքստում Աբազյանն ասել է, որ առաջիկայում սպասվում է մի շարք պաշտոնյաների կալանավորումներ, ովքեր այս կամ այն կերպ ներգրավված են այդ բիզնեսում։
Նա անդրադարձել է նաև Հայաստան մաքսանենգ ճանապարհով ներկրվող թմրամիջոցներին և վճռականորեն հայտարարել, որ Միհրան Պողոսյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում և նա անպայման կարտահանձնվի Հայաստան ու կկալանավորվի։ ԱԱԾ տնօրենի խոսքերից ներկաները հասկացան, որ չնայած Պողոսյանը մի քանի դիմում-տեսանյութ է հղել՝ նշելով, որ նպաստել է «Մրգենի» ԲԲԸ-ում թմրամիջոցների հայտնաբերմանը, այնուամենայնիվ, նա անմիջականորեն զբաղվում է թմրամիջոցների մաքսանենգությամբ»,–գրում է թերթը։

Директор Службы национальной безопасности Армении Армен Абазян накануне в ходе закрытого обсуждения отчета об исполнении бюджета в парламенте сделал примечательные заявления.
Как передает Caliber.Az, газета «Грапарак» пишет, что основной темой закрытого заседания был ставший угрозой безопасности в Армении наркотрафик.
«Директор СНБ признался, что в несколько раз увеличились не только объемы реализации наркотиков, но опасное распространение наркомании среди несовершеннолетних, однако заверил, что они нашли путь борьбы против этого и ведут активные действия.
В этом контексте Абазян сообщил, что в ближайшее время ожидаются задержания ряда чиновников, которые тем или иным образом вовлечены в этот бизнес.
Он обратился также к ввезённым в Армению контрабандным путем наркотикам и заявил решительно, что Мигран Погосян объявлен в розыск и обязательно будет экстрадирован в Армению и арестован. Из слов директора СНБ присутствующие поняли, что несмотря на то, Погосян направил несколько обращений – видео, заявив, что он содействовал выявлению наркотиков в ООО «Мргени», тем не менее, напрямую вовлечен в контрабанду наркотиков», - пишет газета.