«Լաչին» սահմանային անցակետի վրա կրակ բացած հայ դիպուկահարները վնասազերծվել են
2023 թվականի հունիսի 15-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը պատասխան գործողությունների արդյունքում վնասազերծել են՝ Հայաստանի զինված ուժերի 2 դիպուկահարի, որոնք կրակ են բացել ԱՀ Պետական սահմանապահ ծառայության անձնակազմի վրա՝ «Լաչին» սահմանային անցակետի ուղղությամբ և վիրավորվել ադրբեջանցի զինծառայողի», հայտնում է Caliber.Az-ը։
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 08:45-ին՝ Հայաստանի զինված ուժերը սադրանք են իրականացրել հայ-ադրբեջանական պայմանական սահմանին։ Այսպես, սադրանքի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել Պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայող Էլշան Ռուստամովը։
Գլխավոր դատախազության քննչական վարչությունը, Քրեական գործերի վարչությունը և Գուբադլիի զինվորական դատախազության աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրը։ Փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել.

Обезврежены армянские снайперы, открывшие огонь по ППП «Лачин»
15 июня 2023 года в результате ответных мер ВС Азербайджана были обезврежены 2 снайпера ВС Армении, обстрелявшие личный состав Государственной пограничной службы АР в направлении погранично-пропускного пункта «Лачин» и ранившие азербайджанского военнослужащего, сообщает Сaliber.Az.
Напомним, что сегодня в 08:45 вооруженные силы Армении совершили провокацию на условной армяно-азербайджанской границе. Так, в результате провокации огнестрельные ранение получил военнослужащий Государственной пограничной службы Эльшан Рустамов.
Следственное управление Генеральной прокуратуры, Управление криминалистики и сотрудники Губадлинской военной прокуратуры осмотрели место происшествия. По факту возбуждено уголовное дело.