Ադրբեջանում է գտնվում Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության պատվիրակությունը
Ադրբեջանում է գտնվում Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության (ՄՍՀԿ) գլխավոր տնօրենի տեղակալ Հասան Քլեյբի գլխավորած գլխավորությունը։
Այս մասին Caliber.Az-ին տեղեկացրել են Ադրբեջանի մտավոր սեփականության գործակալությունում։
Այցի նպատակն է ծանոթանալ մտավոր սեփականության ոլորտում Ադրբեջանում կատարված աշխատանքներին՝ Մտավոր սեփականության համաշխարհային կազմակերպության անդամ պետությունների ասամբլեայի 64-րդ նիստի նախօրեին, որը տեղի կունենա հուլիսի 6-ից 14-ը Ժնևում, մասնավորապես, ծանոթանալու մտավոր սեփականության երկու ճյուղերին (հեղինակային իրավունք և արդյունաբերական սեփականություն)՝ ուսումնասիրելով Ադրբեջանի մտավոր սեփականության գործակալության փորձը։

​Делегация Всемирной организации интеллектуальной собственности находится с визитом в Азербайджане
Делегация Всемирной организации интеллектуальной собственности во главе с заместителем генерального директора Хасаном Клейбом находится с визитом в Азербайджане.
Об этом Report сообщили в Агентстве интеллектуальной собственности Азербайджана.
Целью визита является ознакомление с работой, проделанной в нашей стране в области интеллектуальной собственности в преддверии 64-го заседания Ассамблеи государств-членов Всемирной организации интеллектуальной собственности, которое состоится 6-14 июля текущего года в Женеве, в частности, ознакомление с обеими ветвями интеллектуальной собственности (авторское право и промышленная собственность), изучение опыта Агентства интеллектуальной собственности Азербайджана.
Отметим, что Азербайджан является членом Всемирной организации интеллектуальной собственности с 1995 года.