Էրդողան. Ղարաբաղում հայերի նկատմամբ Ադրբեջանի վերաբերմունքը ամեն գովասանքից վեր է
Ղարաբաղում հայերի նկատմամբ վերաբերմունքը (ադրբեջանական իշխանությունների - խմբ.)՝ չնայած ադրբեջանցիների 30 տարիների ընթացքում ապրած ողջ ցավին, ամեն գովասանքից վեր է։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Նախարարների կաբինետի նիստից հետո հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։
«Մենք հպարտանում ենք ադրբեջանական բանակի հաջողություններով։ Թող Ալլահը ողորմի մեր նահատակ եղբայրների հոգիներին, վիրավորներին մաղթում եմ ապաքինում»,- նշել է Թուրքիայի ղեկավարը։
Նա պատմել է նաև տարածաշրջանային նախագծերի մասին։
«Հույս ունենք, որ Հայաստանը չի ենթարկվի արտաքին սադրանքներին։ Մենք ցանկանում ենք համատեղ նախագծերով ստեղծել բարեկեցիկ տարածաշրջան, որը կներառի նաև Իրանը։ Թուրքիայի բարեկամները միշտ հաղթում են, բայց Թուրքիայի թշնամիները միշտ պարտվում են: Մենք ուղիներ ենք փնտրում մեր ընկերների շրջանակն ընդլայնելու համար»,- հավելել է Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։

26 Сентября 2023 21:42
Отношение (азербайджанских властей - ред.) к армянам в Карабахе, несмотря на всю боль, которую азербайджанцы испытали за 30 лет, выше всяких похвал.
Как сообщает Report, об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган после заседания Кабинета Министров.
«Мы гордимся успехами азербайджанской армии. Да помилует Аллах души наших братьев-шехидов, желаю исцеления раненым», - отметил турецкий лидер.
Он также рассказал о региональных проектах.
«Мы надеемся, что Армения не поддастся внешним провокациям. Мы хотим создать процветающий регион с совместными проектами, которые будут включать и Иран. Друзья Турции всегда в выигрыше, а враги - проигрывают. Мы ищем пути расширения круга наших друзей», - добавил Реджеп Тайип Эрдоган.