Դավիթ Բաբայանը հանձնվում է Ադրբեջանի իշխանություններին
«Արցախի նախկին նախագահի» «խորհրդական», խամաճիկ ռեժիմի նախկին «արտգործնախարար» Դավիթ Բաբայանը որոշել է Խանքենդիից մեկնել Շուշա՝ Ադրբեջանի իշխանություններին հանձնվելու համար, հայտնում է Caliber.Az-ը։
«Սիրելի ընկերներ, կուսակիցներ. Բոլորդ գիտեք, որ ես ընդգրկված եմ Ադրբեջանի սև ցուցակում, և ադրբեջանական կողմը պահանջել է իմ ժամանումը Բաքու՝ համապատասխան հետաքննության համար։ Որոշեցի այսօր գնալ Շուշա։
Այս որոշումը, բնականաբար, մեծ ցավ, անհանգստություն ու սթրես կպատճառի առաջին հերթին իմ սիրելիներին, բայց վստահ եմ, որ նրանք կհասկանան։
Իմ չհայտնվելը, կամ ավելի վատ՝ փախուստը լուրջ վնաս է հասցնելու մեր ժողովրդին, շատերին, և ես՝ որպես ազնիվ մարդ, աշխատասեր, հայրենասեր և քրիստոնյա, չեմ կարող դա թույլ տալ։
Աստված պահապան մեր ժողովրդին թող Ամենազորը փոքրացնի նրա տառապանքը և ամոքի վերքերը»,- գրել է Բաբայանը։

Давид Бабаян сдается властям Азербайджана
«Советник» бывшего «президента арцаха», бывший «министр иностранных дел» марионеточного режима Давид Бабаян решил отправиться из Ханкенди в Шушу, чтобы сдаться властям Азербайджана, сообщает Caliber.Az.
«Дорогие друзья, однопартийцы! Вы все знаете, что я включен в черный список Азербайджана и азербайджанская сторона потребовала моего прибытия в Баку для соответствующего расследования. Я принял решение направиться сегодня в Шушу.
Это решение, естественно, причинит сильную боль, волнение и стресс, в первую очередь, моим близким, но они, уверен, поймут.
Моя неявка или хуже того побег нанесет серьезнейший вред нашему народу, многим людям, а этого я, как честный человек, труженик, патриот и христианин, допустить не могу.