Քաղաքականություն  30 Ապրիլի 2024 - 10:46
Եվրախորհրդարանի դիրքորոշումը, որը պարունակում է կողմնակալություն և երկակի ստանդարտներ Ադրբեջանի նկատմամբ, անարդար է և անտրամաբանական։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասել է Եվրախորհրդարանի տրանսպորտի և զբոսաշրջության կոմիտեի անդամ Թոմաս Պետր Պորեբան՝ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի միջազգային հարաբերությունների և միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի նախագահ Սամեդ Սեիդովի հետ հանդիպմանը։
Նա նշել է, որ ի հայտ եկած խնդիրները չպետք է լուծվեն ճնշումների միջոցով, այլ միայն համագործակցության և հավասար երկխոսության միջոցով։ Եվրախորհրդարանի պատգամավորն նշել է, որ Ադրբեջանը ԵՄ-ի վստահելի գործընկերն է և ընդգծել այդ համագործակցության շարունակման կարևորությունը։

ПОЛИТИКА  29 Апреля 2024 - 19:07
Позиция Европарламента, содержащая предвзятость и двойные стандарты в отношении Азербайджана, является несправедливой и нелогичной.
Как сообщает Caliber.Az, об этом сказал член Комитета Европарламента по транспорту и туризму Томаш Петр Пореба на встрече с председателем Комитета Милли меджлиса по международным отношениям и межпарламентским связям Самедом Сеидовым.
Он отметил, что возникающие вопросы должны решаться не путем давления, а только путем сотрудничества и равноправного диалога. Депутат Европарламента подчеркнул, что Азербайджан является надежным партнером ЕС и подчеркнул важность продолжения этого сотрудничества.