Տարեգրություն  08 Մայիսի 2024 - 15:48
Մայիսի 8-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադևի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ՝ադրբեջանա-բուլղարական փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը։
Իլհամ Ալիևը և Ռումեն Ռադևը ստորագրել են՝ «Ադրբեջանի և Բուլղարիայի միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման մասին համատեղ հռչակագիրը»։
Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի փոխնախարար Էլմին Մամեդովը և Բուլղարիայի Air Air ավիաընկերության խորհրդի անդամ Խրիստո Տոդորովը ստորագրել են «Code Sharing» համաձայնագիր՝ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ՓԲԸ-ի և «Bulgaria Air» ԲԲԸ-ի միջև:
Էլմին Մամեդովը և Բուլղարիայի էներգետիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վլադիմիր Մալինովը ստորագրել են՝ «Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարության և Բուլղարիայի նորարարության ու զարգացման նախարարության միջև տեխնոլոգիական նորարարությունների ոլորտում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիրը»։
Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը և Asarel Investment-ի վերահսկիչ խորհրդի նախագահ Դիմիտրար Ցոսորկովը ստորագրել են՝ «Ադրբեջանի Հանրապետության պետական նավթային ընկերության և Asarel Investment-ի միջև փոխըմբռնման հուշագիրը»։

ХРОНИКА  08 Мая 2024 - 13:10
8 мая с участием президента Азербайджана Ильхама Алиева и президента Болгарии Румена Радева состоялась церемония подписания азербайджано-болгарских документов.
Ильхам Алиев и Румен Радев подписали «Совместную декларацию об усилении стратегического партнерства между Азербайджаном и Болгарией».
Заместитель министра цифрового развития и транспорта Азербайджана Эльмин Мамедов и член правления авиакомпании Bulgaria Air Христо Тодоров подписали «Соглашение о код-шеринге» между ЗАО «Азербайджанские авиалинии» и АО Bulgaria Air.
Эльмин Мамедов и исполняющий обязанности министра энергетики Болгарии Владимир Малинов подписали «Меморандум о взаимопонимании между Министерством цифрового развития и транспорта Азербайджана и Министерством инноваций и развития Болгарии о сотрудничестве в области технологических инноваций».
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров и председатель Наблюдательного совета компании Asarel Investment Димитрар Цосорков подписали «Меморандум о взаимопонимании между Государственной нефтяной компанией Азербайджанской Республики и Asarel Investment».