Քաղաքականություն  09 Մայիսի 2024 - 12:01
Ադրբեջանի նախագահի հատուկ բանագնաց Էլչին Ամիրբեկովը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական, ՄԱԿԶԾ քաղաքականության մշակման և ծրագրերի աջակցության բյուրոյի տնօրեն Մարկոս Նետոյի հետ քննարկել է Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանը (COP29):
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (UNDP) ադրբեջանական ներկայացուցչության մամուլի ծառայությանը։
Հանդիպմանը Մարկոս Նետոն «հաստատել է ՄԱԿԶԾ-ի հանձնառությունը՝ աջակցելու Ադրբեջանին COP29-ի հաջող անցկացման գործում»:

ПОЛИТИКА  08 Мая 2024 - 23:01
Представитель президента Азербайджана по особым поручениям Эльчин Амирбеков обсудил с помощником генерального секретаря, директором Бюро ПРООН по разработке политики и поддержке программ Маркосом Нето 29-ю сессию Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на пресс-службе азербайджанского представительства Программы развития ООН (ПРООН).
На встрече М.Нето «подтвердил приверженность ПРООН содействию Азербайджану в успешном проведении COP29».
Ранее помощник генсека ООН также встретился с помощником президента Азербайджана - заведующим отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикметом Гаджиевым.