Տնտեսություն  10 Մայիսի 2024 - 10:11
Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարարությանը կից Փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալությունը (KOBİA) և Արտաքին տնտեսական կապերի կոմիտեի (DEİK) թուրք-ադրբեջանական գործարար խորհուրդը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել համագործակցության վերաբերյալ։
Այս մասին հայտնում է Report-ը՝ վկայակոչելով KOBİA-ին։
Հուշագիրը նախատեսում է տարբեր միջոցառումներ փոքր և միջին բիզնեսի (ՓՄՁ) ոլորտում համագործակցության ընդլայնման համար։ Փաստաթուղթը ստորագրել են KOBİA-ի խորհրդի նախագահ Օրխան Մամեդովը և DEİK-ի փոխնախագահ Էրդալ Էրենը։
Բացի այդ, հանդիպմանը Օրխան Մամեդովը Իսլամական երկրների վիճակագրական, տնտեսական և սոցիալական հետազոտությունների և ուսուցման կենտրոնի (SESRİC) գլխավոր տնօրեն Զահրա Զումրուդ Սելջուկի հետ փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել KOBİA-ի և SESRİC-ի միջև համագործակցության վերաբերյալ:

ЭКОНОМИКА  09 Мая 2024 - 15:47
Агентство развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) при Министерстве экономики Азербайджана и Турецко-азербайджанский деловой совет Комитета внешнеэкономических связей (DEİK) подписали Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству.
Об этом сообщает Report со ссылкой на KOBİA.
Меморандум предусматривает различные меры по расширению сотрудничества в сфере малого и среднего бизнеса (МСБ). Документ подписан председателем правления KOBİA Орханом Мамедовым и заместителем председателя DEİK Эрдалом Эреном.
На встрече О.Мамедова с генеральным директором Центра статистических, экономических и социальных исследований и обучения исламских стран (SESRİC) Захрой Зумруд Сельчук также подписан Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству между KOBİA и SESRİC.
На данный момент между KOBIA и соответствующими учреждениями Турции подписано 11 меморандумов о взаимопонимании и 2 протокола о намерениях.