Ղարաբաղ  10 Մայիսի 2024 - 11:54
Մինչ օրս օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 118 հազար 503 հա տարածք, որից 18 հազար 143 հեկտարը բնակավայրերի տարածքներն են:
Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Սամիր Նուրիևի հոդվածում, որը հրապարակել է AZERTAC լրատվական գործակալությունը։
Հատկապես կարևոր են Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքներն ու նախագծերը ինչպես օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում, այնպես էլ ողջ երկրում։ Այս տարի հիմնադրամը՝ որը ղեկավարում է Ադրբեջանի Հանրապետության առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան, դառնում է 20 տարեկան։ Վստահաբար կարող ենք ասել, որ մեր երկրի հասարակությունը մեծ հավանությամբ է ընկալում Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի ծրագրերն ու նախագծերը գիտության, կրթության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և բնապահպանության ոլորտներում, նրա աջակցությունը սոցիալական խնդիրների լուծման գործում:

КАРАБАХ  10 Мая 2024 - 08:12
На сегодняшний день на освобожденных от оккупации территориях от мин и неразорвавшихся снарядов очищены 118 тысяч 503 гектара, в том числе 18 тысяч 143 гектара площади населенных пунктов.
Об этом говорится в статье руководителя Администрации президента Азербайджанской Республики Самира Нуриева опубликованной в информационном агентстве - АЗЕРТАДЖ.
Особое значение имеют работы и проекты, реализуемые Фондом Гейдара Алиева как на освобожденных от оккупации территориях, так и повсюду в стране. В нынешнем году Фонду, возглавляемому Первым вице-президентом Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой, исполняется 20 лет. С уверенностью можно сказать, что общественность нашей страны с большим одобрением воспринимает программы и проекты Фонда Гейдара Алиева в сфере науки, образования, культуры, здравоохранения, спорта и экологии, его поддержку решению социальных проблем, оказание помощи людям, нуждающимся в особой заботе, реализуемые проекты с целью доведения до мировой общественности азербайджанских реалий, сохранения и пропаганды нашей культуры и национально-духовных ценностей.