Քաղաքականություն  10 Մայիսի 2024 - 12:22
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին «Ադրբեջան» թերթին տված հարցազրույցում ասել է վարչապետ Ալի Ասադովը։
«Մենք կարող ենք վստահորեն ասել, որ մեր ներկայիս քաղաքական և տնտեսական անկախությունը, մեր հանրապետության ինտեգրումը միջազգային հարաբերությունների համակարգին և համաշխարհային տնտեսությանը հիմնված են ներուժի վրա, որի հիմքը դրվել է համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի կողմից անցյալ դարի 70-80-ական թվականներին», - ասել է նա:
Ասադովի խոսքով, Ադրբեջանում ազգային, անկախ պետություն կառուցելու Հեյդար Ալիևի ռազմավարությունը ժամանակի փորձությունն է անցել և արդարացրել իրեն. «Ինչպես հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը, մեր երկիրը առաջ է տանում հենց նրա հիշատակի նկատմամբ հարգանքը և ժառանգության հանդեպ վերաբերմունքը։ Հեյդար Ալիևը ղեկավարել է Ադրբեջանը երկու տարբեր հասարակական-քաղաքական կազմավորումներով և երկուսում էլ աննախադեպ նվիրում է դրսևորել հանուն իր հարազատ ժողովրդի շահերի՝ բարձունքների բարձրացնելով մեր հանրապետության փառքն ու հեղինակությունը»։

ПОЛИТИКА  10 Мая 2024 - 10:00
«Мы можем с уверенностью сказать, что наша нынешняя политическая и экономическая независимость, интеграция нашей республики в систему международных отношений и мировую экономику основаны на потенциале, заложенном общенациональным лидером Гейдаром Алиевым в 70-80-е годы прошлого века», - сказал он.
По словам Асадова, стратегия Гейдара Алиева по строительству национального, независимого государства в Азербайджане выдержала испытание временем и оправдала себя: «Как постоянно заявлял президент Ильхам Алиев, именно уважение к его памяти и отношение к его наследию ведет нашу страну вперед. Гейдар Алиев руководил Азербайджаном в двух различных общественно-политических формациях и в обеих проявил беспрецедентную самоотверженность во имя интересов родного народа, поднял на высоту славу и авторитет нашей республики».