Քաղաքականություն  10 Մայիսի 2024 - 12:53
Մայիսի 10-ին լրանում է ժամանակակից անկախ ադրբեջանական պետության ճարտարապետ և հիմնադիր, ադրբեջանական ժողովրդի համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի ծննդյան 101-ամյակը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով AZERTAC-ին, վարչապետ Ալի Ասադովը, Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Սամիր Նուրիևն այցելել են Հեյդար Ալիևի շիրիմին Պատվո ծառուղում, ծաղիկներ դրել հուշարձանի պատվանդանին։
Հարգվել է նաև համազգային առաջնորդի կնոջ, ականավոր ակնաբույժ, ակադեմիկոս Զարիֆա Ալիևայի հիշատակը, ծաղիկներ են դրել նրա գերեզմանին։

Официальные лица Азербайджана почтили память общенационального лидера
10 мая – 101-я годовщина со дня рождения архитектора и основателя современного независимого Азербайджанского государства, общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, премьер-министр Али Асадов, председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова, руководитель Администрации Президента Самир Нуриев посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева на Аллее почетного захоронения, возложили цветы к его памятнику, с глубоким уважением почтили память великого лидера.
Была также почтена память супруги общенационального лидера, выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой, возложены цветы к ее могиле.