Քաղաքականություն  10 Մայիսի 2024 - 18:19
Թուրքիայի ռազմական բուհերից մեկում Ադրբեջանի քաղաքացու ընդունելը վկայում է՝ երկու երկրների միջև համագործակցության ամենաբարձր մակարդակի մասին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ APA-ին հղումով, այս մասին ասել է Թուրքիայի ազգային պաշտպանության համալսարանի պրոռեկտոր Ասադ Ռուստամովը։
Նա նշել է, որ նրա խնդիրների թվում է՝ Թուրքիայի ռազմական ուսումնական հաստատություններում սովորող ադրբեջանցի զինծառայողների ուսումնական գործընթացի կարգավորումը։
Ա.Ռուստամովի խոսքով, Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմական կրթության ոլորտում շարունակվում է ուսանողների փոխանակումը։
«Մեր սպաները շարունակում են իրենց ուսումը Թուրքիայում՝ փիլիսոփայության դոկտորի գիտական աստիճան ստանալու համար»,- հավելել է պրոռեկտորը։

ПОЛИТИКА  10 Мая 2024 - 17:00
Прием гражданина Азербайджана в один из военных университетов Турции свидетельствует о самом высоком уровне сотрудничества между двумя странами.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на АПА, об этом сказал проректор Национального университета обороны Турции Асад Рустамов.
Он отметил, что среди его задач - регулирование образовательного процесса азербайджанских военнослужащих, обучающихся в военных учебных заведениях Турции.
По словам А.Рустамова, продолжается обмен студентами между Азербайджаном и Турцией в сфере военного образования.
«Наши офицеры продолжают обучение в Турции для получения степени доктора философии», - добавил проректор.