Ադրբեջանի նախագահը և առաջին տիկինը ծանոթացել են՝ Խոջալուի 15 տների վերանորոգումից և վերակառուցումից հետ պայմաններին
28 Մայիսի 2024 22:21
Մայիսի 28-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան և նրանց դուստրը՝ Արզու Ալիևան ծանոթացել են՝ Խոջալու քաղաքի 15 բազմաբնակարան շենքերում վերանորոգումից և վերակառուցումից հետո ստեղծված պայմաններին։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը և Բնակարանաշինության պետական գործակալության խորհրդի նախագահ Սադըգ Սադըգովը տեղեկացրել են իրականացվող աշխատանքների մասին ։ .
Նշվել է, որ Խոջալու քաղաքի անավարտ բնակելի համալիրում կապիտալ վերանորոգում է կատարվել։ Համալիրը զբաղեցնում է 3,34 հա տարածք։ 15 եռահարկ շենքերում կա 80 երկու, երեք և չորս սենյականոց բնակարան՝ յուրաքանչյուրը երկու մուտքով։ Համալիրում ստեղծվել են մանկական խաղահրապարակներ, սպորտային հրապարակներ, տաղավարներ։

Президент и первая леди Азербайджана ознакомились с условиями после ремонта и реконструкции 15 домов в Ходжалы ФОТО/ОБНОВЛЕНО
28 Мая 2024 16:32
28 мая президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Арзу Алиева ознакомились с условиями, созданными после ремонта и реконструкции в 15 многоквартирных зданиях в городе Ходжалы.
Как сообщает Caliber.Az, специальный представитель президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов и председатель правления Государственного агентства жилищного строительства Садыг Садыгов проинформировали о проводимых работах.
Было отмечено, что в недостроенном жилом комплексе в городе Ходжалы проведен капитальный ремонт. Комплекс занимает территорию площадью 3,34 гектара. В 15-ти трехэтажных зданиях, в каждом из которых два подъезда, имеются 80 двухкомнатных, трехкомнатных и четырехкомнатных квартир. В комплексе созданы детские игровые площадки, спортивные площадки, беседки.
Затем глава государства и первая леди ознакомились с условиями, созданными в комплексе.