Առաջարկվում է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի խորհրդարանականների հանդիպումն անցկացնել Սուխումիում
Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի խորհրդարանների արտաքին կապերի հանձնաժողովների հաջորդ նիստն առաջարկվում է անցկացնել Վրաստանի Սուխումի քաղաքում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Շուշայում կայացած հանձնաժողովների 7-րդ եռակողմ նիստում նման առաջարկով հանդես է եկել՝ Վրաստանի խորհրդարանի արտաքին կապերի հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոզ Սամխարաձեն։
Նա առաջարկել է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի խորհրդարանների արտաքին կապերի հանձնաժողովների հաջորդ նիստն անցկացնել Սուխումիում։
Հիշեցնենք, որ այսօր Շուշայում կայացել է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի խորհրդարանների արտաքին կապերի հանձնաժողովների 7-րդ եռակողմ նիստը։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել երեք երկրների խորհրդարանների միջև հարաբերությունների հետագա խորացման և այլ հարցերի շուրջ։

ПОЛИТИКА  22 Мая 2022 - 15:37
Очередное заседание комитетов по внешним связям парламентов Азербайджана, Турции и Грузии предложено провести в Сухуми, Грузия.
Как сообщает Report, такое предложение сделал председатель комитета по внешним связям парламента Грузии Николоз Самхарадзе на VII трехстороннем заседании комитетов в Шуше.
Он предложил провести следующее заседание комитетов по внешним связям парламентов Азербайджана, Турции и Грузии в Сухуми.
Напомним, что сегодня в Шуше состоялось 7-е трехстороннее заседание комитетов по внешним связям парламентов Азербайджана, Турции и Грузии. Стороны обменялись мнениями по дальнейшему углублению отношений между парламентами трех стран и другим вопросам.