Բաքվում տեղի կունենա Fintex Summit Ֆինտեքս գագաթնաժողովի ֆինանսական և տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը
Հունիսի 16-17-ը Բաքվում տեղի կունենա՝ Fintex Summit-ը` ֆինանսների և տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսը, որը կազմակերպել է «Ադրբեջանի բանկերի ասոցիացիա» հասարակական ասոցիացիան:
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ ցուցահանդեսը նվիրված է լինելու՝ «Նոր միտումներ բանկային և ֆինանսական էկոհամակարգում, նորարարական լուծումներ, ֆինտեխ և անվտանգություն» թեմային։
Ինչպես հաղորդվում է, գագաթնաժողովը կանցկացվի VISA միջազգային քարտային կազմակերպության հետ համատեղ՝ Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկի, Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարության, Տնտեսական բարեփոխումների և հաղորդակցությունների վերլուծության կենտրոնի աջակցությամբ։
Քննարկումները կանցկացվեն 8 վահանակների շրջանակներում, որոնց կմասնակցեն 60 բանախոսներ, 120 ընկերություններ, ոլորտի 2000 ներկայացուցիչներ։

В Баку пройдет выставка финансов и технологий Fintex Summit
16-17 июня в Баку пройдет Fintex Summit - выставка финансов и технологий, организованная Общественным объединением «Ассоциация банков Азербайджана».
Как сообщает Report, выставка будет посвящена теме «Новые тренды в банковской и финансовой экосистеме, инновационные решения, финтех и безопасность».
Как сообщается, саммит пройдет в партнерстве с международной карточной организацией VISA при поддержке Центрального банка Азербайджана, Министерства цифрового развития и транспорта, Центра анализа экономических реформ и коммуникаций.
Обсуждения будут проводиться в рамках 8 панелей, в них примут участие 60 докладчиков, 120 компаний, 2 000 представителей сектора.