Քաղաքականություն  05 Հունիսի 2022 - 15:38
Բաքվում անցկացվել է «Թեփեբաշը թաղամասի ճակատագիրը. ադրբեջանական ազգային պատմամշակութային ժառանգության վերջին մնացորդը Իրևան քաղաքում. ադրբեջանական ժողովրդի ժառանգության հետքերի ոչնչացումը Հայաստանում» գրքի շնորհանդեսը, որը հրապարակվել է հետազոտական աշխատանքի արդյունքում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Գյուլուստան պալատում տեղի ունեցած շնորհանդեսին մասնակցել են Միլլի Մեջլիսի պատգամավորներ, դեսպաններ, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և այլ պաշտոնատար անձիք։
Գրքի հեղինակն է հետազոտող, պատմաբան Սաբուհի Հուսեյնովը։
Գիրքը կարևոր ներդրում կունենա միջազգային մակարդակով Ադրբեջանի ազգային, մշակութային և պատմական ժառանգության պահպանման և քարոզման գործում։

В Баку проходит презентация книги о квартале Тепебаши в Ереване
В Баку проходит презентация книги «Судьба квартала Тепебаши - последний сохранившийся памятник азербайджанского национально-культурного и исторического наследия в Иреване: разрушение наследия азербайджанского народа в Армении и уничтожение исторических следов», изданной по итогам исследовательских работ.
Как сообщает Report, в презентации, проходящей во дворце «Гюлюстан», принимают участие депутаты Милли Меджлиса, послы, представители международных организаций и другие официальные лица.
Автор книги - исследователь, историк Сабухи Гусейнов.
Книга внесет важный вклад в работу по сохранению и пропаганде национально-культурного и исторического наследия Азербайджана на международном уровне, доведению азербайджанских реалий до мировой общественности.