Էրդողան. Միջազգային հանրությունը ոչինչ չի ձեռնարկել 30-ամյա օկուպացիայի հետ կապված
«Առանց խաղադաշտում ուժեղ լինելու, դժվար է սեղանի շուրջ ուժեղ լինել, դրա ամենավառ օրինակը Ադրբեջանի օկուպացված տարածքների ազատագրման գործընթացն է»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին՝ արտասահմանյան երկրներում Թուրքիայի դեսպանների 13-րդ համաժողովում ասել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։
«Միջազգային հանրությունը ոչ մի քայլ չի ձեռնարկել շուրջ 30 տարվա օկուպացիայի, ջարդերի և ցեղասպանության հետ կապված։ Մեր ադրբեջանցի եղբայրները ստիպված են եղել տարիներ շարունակ ապրել օկուպացիայի դառնությամբ և կորուստներով։ Ադրբեջանի զինված ուժերըին հաջողվեց՝ Թուրքիայի աջակցությամբ վերջ դնել այս անարդարությանը: 44-օրյա լեգենդար պայքարի արդյունքում ազատագրվեց Ղարաբաղը, վերջ դրվեց 30-ամյա օկուպացիային»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Эрдоган: Международная общественность не предприняла ничего в связи с 30-летней оккупацией
«Сложно быть сильным за столом, не будучи сильным на поле. Самый яркий пример этого – процесс освобождения оккупированных территорий Азербайджана».
Как сообщает Report, об этом президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сказал на 13-й конференции послов Турции в зарубежных странах.
«Международная общественность не предприняла никаких шагов в связи с почти 30-летней оккупацией, резней и геноцидом. Наши азербайджанские братья были вынуждены годами жить с горечью оккупации и потерь. Положить конец этой несправедливости посчастливилось Вооруженным силам Азербайджана при поддержке Турции. В результате 44-дневной легендарной борьбы Карабах был освобожден, 30-летней оккупации положен конец», - подчеркнул глава государства.