Մոսկվան՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության մասին. դեռ շատ անելիքներ կան
Ադրբեջանն ու Հայաստանը դեռ շատ անելիքներ ունեն՝ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացն անշրջելի դարձնելու համար, Ռուսաստանը պատրաստ է օգնել։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել են ՌԴ ԱԳՆ-ում:
«Բաքուն և Երևանը դեռ շատ անելիքներ ունեն՝ երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացն անշրջելի դարձնելու համար, ներառյալ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը, Հարավային Կովկասի բոլոր երկրների և նրանց անմիջական հարևանների շահերից ելնելով տրանսպորտային և տնտեսական հաղորդակցությունների վերականգնումը, պետական սահմանի արդարացի սահմանազատումը և սահմանագծումը, ինչպես նաև քաղաքացիական հասարակության շրջանակում արդյունավետ կապերի հաստատումը»,- նշել են դիվանագիտական գերատեսչությունում։
«Ռուսական կողմը պատրաստ է շարունակել ադրբեջանցի և հայ գործընկերներին համապարփակ օգնություն ցուցաբերել բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ 3+3 տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան - Ռուսաստան, Իրան, Թուրքիա) շրջանակում»։
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունները մնում են ուժի մեջ և չեն կորցրել իրենց արդիականությունը, նշվել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարությունում։