Փաշինյանը իր կուսակցության հաղթանակի մասին. Սա ազդակ կհաղորդի Գարեգին Բ-ից ազատվելու գործընթացին
ՀՀ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հաղթել է՝ Արմավիրի մարզի Վաղարշապատի խոշորացված համայնքում (որը ներառում է Էջմիածին, Խոյ և Ոսկեհատ բնակավայրերը) ավագանու ընտրություններում։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական ԶԼՄ-եներին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դիմել է ընտրողներին ուղերձով, որում իր կուսակցության հաղթանակը Վաղարշապատում որակել է որպես կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին պաշտոնանկ անելու մանդատ։
«Վաղարշապատի խոշորացված համայնքի սիրելի՛ ընտրողներ, խորապես խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ և, նախևառաջ, շնորհավորում եմ Ձեզ ժողովրդավարական ընտրություններ անցկացնելու կապակցությամբ։
Ձեր ընտրությամբ Դուք  հաստատել եք մի քանի կարևոր պահեր.
1. Դուք համայնքի ղեկավար ընտրեցիք «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Արգիշտի Մեխակի  Մեխակյանին՝ հաստատելով, որ խաղաղ, բարգավաճ և ժողովրդավարական Հայաստանի Հանրապետությունը մեր զոհվածների հիշատակը հավերժացնելու լավագույն միջոցն է, նրանց հիշատակին ամենամեծ հարգանքի տուրքը։
2. Դուք անսասան աջակցություն եք ցուցաբերել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ռազմավարությանը՝ մեր պետականությունը, անկախությունը, ինքնիշխանությունը և ազատությունը ամրապնդելու համար։
3. Ձեր ընտրությամբ Դուք  կարևոր ազդակ եք հաղորդել մեր սրբոց՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի՝ Կտրիճ Ներսիսյանից ազատման գործընթացին։
4. Դուք բարձր եք գնահատել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ անցած ժամանակահատվածում Ձեր համայնքում աշխատանքը և ներել եք թույլ տրված սխալները։ Կցանկանայի ներողություն խնդրել Ձեզանից բոլորից այդ սխալների համար։