Փաշինյանը հայտարարել է Հայաստանում ազդեցության գործակալների ցանցի բացահայտված մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ երկրում բացահայտվել է ազդեցության գործակալների ցանց, և այն վերստեղծելու փորձերը խափանվում են։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, նա այս հայտարարությունն արել է խորհրդարանում կառավարության ժամի ընթացքում։
Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ այս փաստերի հիման վրա հարուցվել են քրեական գործեր, որոնք գտնվում են դատարաններում։ Հետաքննվում են նման ցանցերի տարածումը ամբողջ երկրում և դրանց ֆինանսական աղբյուրները։ Փաշինյանը նշել է, որ  եթե որոշ հոգևորականներ խորհրդային տարիներին համագործակցել են խորհրդային հետախուզական ծառայությունների հետ, ապա նրանց հաջորդները շարունակել են այդ գործունեությունը։
«Այս գործակալները չեզոքացվել են։ Նրանք ցանկանում են անկարգություններ ստեղծել հասարակության մեջ, բայց չեն կարողանում դա անել, քանի որ նրանց բոլոր գաղտնի ուղիները փաստաթղթավորված են, և յուրաքանչյուր ոք, ով կփորձի հետևել նրանց, կբախվի օրենքի մուրճի հետ», - ընդգծել է վարչապետը։