Բլոգեր Բաղդասարյան. Մեկ տարում 35 հազար ղարաբաղցի կլքի Հայաստանը
31 0Հոկտեմբերի 2023 15:55
«Շատ ղարաբաղցիներ շարունակում են լքել Հայաստանը։ Ես արդեն գիտեմ առնվազն երեք ընտանիքի, որոնք հեռացել են միայն «արցախի» պաշտոնյաների կողմից մշտական սպառնալիքների պատճառով։ Մեկ ամսվա ընթացքում ղարաբաղցիները չեն տեսել ոչ մի ավազակի ձերբակալություն, ոչ մի քրեական գործ հասարակ մարդկանց դժբախտությունների համար մեղավորների դեմ, ոչ մի հայտարարություն ղարաբաղյան կլանի ղեկավարների ունեցվածքի բռնագրավման մասին»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է հայ բլոգեր Ռոման Բաղդասարյանը։
«Ըստ էության, Հայաստանն առաջարկում է հասարակ ղարաբաղցիներին ապրել Օգանովսկու որդու, Շուշայի բանտի պետերի և Սամվել Շահրամանյանի սպառնալիքների ներքո, ով սպառնում է կտրել նրանց կոկորդը Երևանի կենտրոնում։ Մեկ ամսվա ընթացքում մեկնել է ղարաբաղցիների 6 տոկոսը: Մեկ տարվա ընթացքում պատրաստվում է հեռանալ՝ հասատրակ, պարկեշտ և աշխատասեր ղարաբաղցիների մոտ 35%-ը։ Մարդիկ 35 տարի տառապել են թմրամոլների և ավազակների ձեռքում, և նրանց առաջարկում են շարունակել ապրել ոճրագործության և կազմակերպված հանցավորության հետ տանջանքների մեջ։
Հիշեք այս գրառումը: Խոսքս եմ, տալիս որ 100 հազարից մոտ 35 հազարը մեկ տարվա ընթացքում գնալու է։
Ես հարցումներ եմ անցկացնում և 70%-ը ցնցված է, որ Հայաստանում սպանությունների, գողությունների և պետական վարկերի հետ կապված հարցեր չկան»,- գրում է բլոգերը։