Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳՆ-ները Երևանում քննարկել են տարածաշրջանային քաղաքականությունը
Երևանում միջգերատեսչական խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են Երևանի և Նյու Դելիի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին առնչվող հարցեր։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին ասված է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Խորհրդակցությունների շրջանակներում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է Հնդկաստանի ԱԳ նախարարության արտաքին քաղաքականության պլանավորման վարչության պետ Սումիթ Սեթի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Երկուստեք անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Հնդկաստանի արտաքին գերատեսչությունների կազմում գործող քաղաքականության մշակման և պլանավորման վարչությունների հիմնական գործառույթներին: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել լրացուցիչ ջանքեր ներդնել պետությունների միջև հարաբերությունների առավել խորացման ուղղությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։