Պատգամավոր Աբրահամյանը՝ Հայաստանում հայտարարված բանակային բարեփոխման մասին. Անհեթեթություն
Հայաստանի պաշտպանության նախարարն ասում է, որ բանակում բարեփոխումներ են իրականացվելու, որոնց արդյունքում զինված ուժերը կզբաղվեն երկրի պաշտպանությամբ, մարտական պատրաստությամբ, ինչով էլ պետք է զբաղվեն։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հայկական լրատվամիջոցներին հղումով, այս մասին գրում է ԱԺ ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ դրան հասնելու ճանապարհին իշխանությունները որոշել են Գլխավոր շտաբի պետին տալ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի կարգավիճակ:
«Պաշտպանության նախարարը դեռ տեղյակ չէ, որ մինչ իր նշած «բարեփոխումը», զորքերի մարտունակության, մարտական պատրաստության խնդիրներով զբաղվել է հենց ԶՈՒ Գլխավոր շտաբը:
Երկրորդը՝ իշխանությունները կարծում են, որ ԳՇ պետին պաշտպանության նախարարի ենթակայության տակ դնելը կկանխի անհնազանդության ի հայտ գալը, ինչպես եղավ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի օրոք։