Սարգսյանի կողմնակիցը Հայաստանի իշխանություններին մեղադրել է ահաբեկչական գործողությանը ներգրավվածության մեջ
13 0Հոկտեմբերի 2022 16:03
ՀՀ պաշտպանության նախկին առաջին փոխնախարար, նախկին պատգամավոր, ՀՀԿ Գերագույն խորհրդի անդամ Արտակ Զաքարյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը ներգրավված է եղել ահաբեկչական գործունեությանը, մասնավորապես՝ Ղրիմի կամրջի վրա տեղի ունեցած պայթյունին։
Ինչպես հաղորդում է Сaliber.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական ԶԼՄ-ներին, այս մասին նա հայտարարել է երեկ կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Այսօր առավոտյան հայտնի դարձավ նաև, որ Հայաստանը, արդեն իսկ մասնակցելով ահաբեկչական գործողություններին, պայթեցնում է Ղրիմի կամուրջը։ Այսինքն՝ Հայաստանն ուղղակիորեն չի մասնակցում, ուղղակի ստացվում է, որ չորս օրով Հայաստանի մաքսային տերմինալում կարող են պայթուցիկ բեռ պահել, որը կարող են օրինական փաստաթղթերով ձևակերպել ու ուղարկել Եվրասիական միության տարածք։ Հիմա գնացեք ու բացատրեք՝ իշխանություն կա՞ այս երկրում։ Թող բացատրեն՝ այս երկրի իշխանությունները թո՞ւրք են, թե՞ ով»,- հայտարարել է Զաքարյանը։