Փաշինյանի կուսակցությունը շարունակում է հարձակվել ՀԱՊԿ-ի վրա
«Հիմա հարց կտամ նաև ՀԱՊԿ-ին. Երբ Հայաստանը միացավ ՀԱՊԿ-ին, որտե՞ղ էր նրա պատասխանատվության ոլորտը. Հենց նոր պաշտպանության տակ առա՞ն Երևանը։ Միգուցե միայն Երևանն են վերցրել, իսկ մնացածի մասին տեղեկություն չունե՞ն»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Արմեն Խաչատրյանը՝ մեկնաբանելով ՀԱՊԿ հայտարարությունները։
«Սա, մեղմ ասած, օբյեկտիվ և անընդունելի հայտարարություն չէ։ Որովհետև Հայաստանն ունի միջազգայնորեն ճանաչված սահման և այս միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններով մտել է ՀԱՊԿ։ ՀԱՊԿ-ն ընդունեց դա և հիմա ասում է՝ տեսնենք, թե որտեղից են ձեր սահմանները։ Մենք նոր սահմաններ չենք գծի. Այն, ինչ կա միջազգային մակարդակով, նախկին Խորհրդային Միության քարտեզների վրա, այն, ինչ Ալմաթիում ճանաչվել է Ռուսաստանի և Միության նախկին բոլոր պետությունների կողմից, դրանք Հայաստանի սահմաններն են։
Պարզապես ՀԱՊԿ-ը նման հայտարարություններով այնքան նվազեցրեց իր նշանակությունը, դերն ու հեղինակությունը, որ հարկ չեմ համարում այս հայտարարությունը դիտարկել»,- ասել է պատգամավորը։