Մեկնարկել է Շուշայի հետ կապված նոր նախագծի իրականացումը
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ նախագիծն իրականացվում է «Առողջ զարգացում և կրթություն» հասարակական միավորման կողմից՝ ոչ կառավարական կազմակերպությունների պետական աջակցության գործակալության ֆինանսական աջակցությամբ։
Կազմակերպության նախագահ Անար Խալիլովի խոսքով, կայքը ստեղծվելու է Շուշայի վիրտուալ առաջխաղացման նպատակով և կգործի մի քանի լեզուներով։
Ինտերնետային ռեսուրսը կպարունակի տեղեկություններ պատմական, պատմամշակութային հուշարձանների, Շուշա քաղաքի ցուցանմուշների, Ադրբեջանի մշակութային մայրաքաղաքի տնտեսության, ազատագրումից հետո Շուշա քաղաքի վերականգնման աշխատանքների մասին և այլն։

Началась реализация нового проекта, связанного с Шушой
Как сообщает Report, проект реализуется общественным объединением «Здоровое развитие и просвещение» при финансовой поддержке Агентства государственной поддержки неправительственных организаций.
По словам председателя организации Анара Халилова, сайт будет создан с целью виртуального продвижения Шуши и будет действовать на нескольких языках.
На интернет-ресурсе будет размещена информация об исторических, историко-культурных памятниках, экспонатах города Шуша, об экономике культурной столицы Азербайджана, о работах по восстановлению города Шуша после освобождения и др.
Кроме того, на сайте будут представлены виртуальная библиотека, музей, фотогалерея, документальные фильмы о Шуше, видеоролики. Также в рамках проекта будет снят документальный фильм о Шуше.