Ադրբեջանի ՊՆ. Հայաստանը փորձում է թաքցնել հրադադարի խախտման փաստը
«Հայկական կողմի տարածած՝ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների կողմից ականանետերից և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներով հրադադարը խախտելու մասին տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը։
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ նման տեղեկատվություններ տարածելով՝ Հայաստանի ՊՆ-ն դրանով փորձում է թաքցնել հայկական կողմից զինադադարի խախտման փաստը։
«Հայտնում ենք, որ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները համարժեք պատասխան գործողությունների են դիմել միայն հակառակորդի կրակակետերը ճնշելու համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Минобороны Азербайджана: Армения пытается скрыть факт нарушения перемирия
«Распространяемая армянской стороной информация о нарушении перемирия подразделениями азербайджанской армии стрельбой из минометов и крупнокалиберного стрелкового оружия, не соответствует действительности».
В сообщении отмечается, что распространяя такого рода сообщения, Министерство обороны Армении пытается тем самым скрыть факт нарушения перемирия армянской стороной.
«Сообщаем, что подразделениями азербайджанской армии были приняты адекватные ответные меры лишь в целях подавления огневых точек противника», - отмечается в сообщении.