Ամերիկացի հետազոտող. Հուսով եմ, որ Հայաստանը կտեսնի խաղաղության հաստատման նշանակությունը
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Զանգիլանի շրջանի Աղալը գյուղ և Խուդաֆերին կամուրջ կատարած այցի ժամանակ լրագրողներին ասել է՝ Հադսոնի համալսարանի ավագ գիտաշխատող Մայքլ Դորանը։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանի կառավարությունն արագ տեմպերով աշխատում է կարևոր ենթակառուցվածքների ստեղծման ուղղությամբ։
Ամերիկացի հետազոտողն անդրադարձել է նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը. «Այս առումով կարող եմ ասել, որ շատ տպավորիչ առաջընթաց է տեղի ունենում։ Ես իրոք հույս ունեմ, որ հայկական կողմը կտեսնի խաղաղության հաստատման նշանակությունը»։

Американский исследователь: Надеюсь, что Армения увидит значимость установления мира
Как сообщает АПА, об этом заявил журналистам старший научный сотрудник Гудзонского университета Майкл Доран, посетивший село Агалы Зангиланского района и Худаферинский мост.
Он отметил, что правительство Азербайджана работает быстрыми темпами для создания важной инфраструктуры.
Американский исследователь также коснулся нормализации армяно-азербайджанских отношений: «В связи с этим могу сказать, что происходят очень впечатляющие продвижения. Я действительно надеюсь, что армянская сторона увидит значимость установления мира».