Ինչպես են ռուս խաղաղապահները ջուր լցնում հայ անջատողականների ջրաղացին
«ՌԴ ՊՆ-ն նախանձելի համառությամբ շարունակում է պաշտոնական զեկույցներում օգտագործել հայկական հնացած տեղանունները».
Այս մասին ասվում է Youtube-ի Caliber.Az ալիքի հերթական թողարկման մեջ։
Այնտեղ նշում է, որ դրանով նա անտեսում է հայկական տեղանուններ չօգտագործելու մասին ադրբեջանցի գործընկերների համառ կոչերը։
Թողարկման մեջ մանրամասն նկարագրված է, թե ինչպես են իրականում նման գործողությունները ջուր լցնում հայ անջատողականների ջրաղացին, հիշեցվում է, որ «Լեռնային Ղարաբաղ» հասկացությունը գոյություն չունի, քանի որ. նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել՝ Ադրբեջանի Հանրապետության Ղարաբաղի տնտեսական շրջան ստեղծելու մասին։
Նշվում է, որ նույն հաջողությամբ կարելի է նշել տեղանուններ, ինչպիսիք են՝ «Կոստանտինուպոլիս», «Հարավսլավիա» և այլն։
Հարցի այս և այլ տեսակետներին հարգելի ընթերցողները կարող են ծանոթանալ Caliber Youtube ալիքի հերթական թողարկման մեջ։

Как российские миротворцы льют воду на мельницу армянских сепаратистов
«Министерство обороны России с завидным упорством продолжает использовать в официальных сводках устаревшие армянские топонимы».
В нем отмечено, что при этом оно игнорирует настойчивые призывы азербайджанских коллег не использовать армянские топонимы.
В выпуске подробно рассказывается, как подобные действия фактически льют воду на мельницу армянских сепаратистов, напоминается, что понятия «Нагорный Карабах» не существует, так как президент Ильхам Алиев подписал указ о создании Карабахского экономического района АР.
Отмечено, что с таким же успехом можно упоминать топонимы вроде - «Константинополь», «Югославия» и т.д.
Более подробно с этими и другими аспектами вопроса уважаемые читатели могут ознакомиться в очередном выпуске Youtube-канала Caliber.