Կայացել է Եգիպտոսի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Հունվարի 28-ին կայացել է Ադրբեջան ժամանած Եգիպտոսի նախագահ Աբդուլֆաթթահ աս-Սիսիի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
«Ազերթաջ»-ի փոխանցմամբ՝ ի պատիվ Եգիպտոսի նախագահի, հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները, շարվել է պատվո պահակախումբ։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Եգիպտոսի նախագահ Աբդուլֆաթթահ աս-Սիսիին։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Եգիպտոսի նախագահին: Նախագահ Աբդուլֆաթթահ աս-Սիսին ողջունել է ադրբեջանցի զինվորներին։ Նախագահ Իլհամ Ալիևը և նախագահ Աբդուլֆաթահ աս-Սիսին քայլել են պատվո պահակախմբի առջևով։
Հնչել են Եգիպտոսի և Ադրբեջանի պետական օրհներգները։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Եգիպտոսի նախագահին, իսկ եգիպտականը՝ Ադրբեջանի նախագահին։

Состоялась официальная церемония встречи президента Египта
28 января состоялась официальная церемония встречи прибывшего с визитом в Азербайджан президента Египта Абдулфаттаха ас-Сиси.
Как передает Азертадж, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь президента Египта выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Египта Абдулфаттаха ас-Сиси. Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Египта. Президент Абдулфаттах ас-Сиси поприветствовал азербайджанских солдат. Президент Ильхам Алиев и президент Абдулфаттах ас-Сиси прошли перед почетным караулом.
Были исполнены государственные гимны Египта и Азербайджана. Азербайджанская делегация была представлена президенту Египта, а египетская - президенту Азербайджана.
Почетный караул под звуки военного марша прошел перед президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Египта Абдулфаттахом ас-Сиси.