Բուդապեշտում կայացել է նախագահ Իլհամ Ալիևի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Հունվարի 30-ին Բուդապեշտում կայացել է՝ այցով Հունգարիա ժամանած Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Լայոշ Կոշութի հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները, պատվո պահակախումբ է շարվել՝ ի պատիվ Ադրբեջանի նախագահի։
Հունգարիայի նախագահ Կատալինա Նովակը դիմավորել է նախագահ Իլհամ Ալիևին։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցում է տվել Ադրբեջանի նախագահին: Հնչել են Ադրբեջանի և Հունգարիայի օրհներգերը։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը և նախագահ Կատալինա Նովակը անցել են պատվո պահակախմբի մոտով։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Հունգարիայի նախագահին, իսկ Հունգարիայի պատվիրակությունը՝ Ադրբեջանի նախագահին։
Պետությունների ղեկավարները լուսանկարվել են պաշտոնական լուսանկարի համար։ Պատվո պահակախումբն անցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հունգարիայի նախագահ Կատալինա Նովակի առջևից։

В Будапеште состоялась официальная церемония встречи президента Ильхама Алиева ФОТО
30 января в Будапеште состоялась официальная церемония встречи прибывшего с визитом в Венгрию президента Азербайджана Ильхама Алиева.
На площади Лайоша Кошута, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь президента Азербайджана выстроился почетный караул.
Президент Венгрии Каталина Новак встретила президента Ильхама Алиева. Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Азербайджана. Прозвучали гимны Азербайджана и Венгрии.
Президент Ильхам Алиев и президент Каталина Новак прошли перед почетным караулом. Азербайджанская делегация была представлена президенту Венгрии, а венгерская - президенту Азербайджана.
Главы государств сделали официальные фотографии. Почетный караул прошел перед президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Венгрии Каталиной Новак.