Ալիևը և Փեզեշքիանը քննարկել են՝ Արազ գետի վրա հիդրոէլեկտրակայանի կառուցման կարևորությունը
Ապրիլի 28-ին տեղի է ունեցել՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի սահմանափակ կազմով հանդիպումը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է ԱՀ ղեկավարի պաշտոնական կայքում:
Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությանը, քննարկվել է էներգետիկ համագործակցությունը, նշվել է Արազ գետի վրա հիդրոէլեկտրակայանների կառուցման և Աղբենդ-Քյալալա ավտոմոբիլային կամրջի նախագծի ավարտման կարևորությունը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում Ադրբեջանի և Իրանի միջև համագործակցության վերաբերյալ։ Մեկ անգամ ևս ընդգծվլ է, որ Բաքուն և Թեհրանը կողմնակից  են տարածաշրջանային խնդիրները տարածաշրջանի երկրների կողմից անմիջականորեն  լուծելուն։ Այս համատեքստում նշվել է 3+3 ձևաչափի կարևորությունը։ Հանդիպմանը մտքերի փոխանակում  է տեղի ունեցել՝  զբոսաշրջության և մշակույթի ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ։