«Խորապես վշտացած եմ Թուրքիայի հարավ-արևելքում ուժեղ երկրաշարժի մասին լուրերից» Մեհրիբան Ալևան ցավակցություն է հայտնել Թուրքիային
06 Փետրվարի 2023 15:24
Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան ցավակցություն է հայտնել Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Մեհրիբան Ալիևան Instagram-ի իր հաղորդագրության մեջ գրել է. Թող Ալլահը լուսավորի ողբերգության ժամանակ զոհվածների հոգիները։ Խորին ցավակցությունն եմ հայտնում նրանց ընտանիքներին և հարազատներին։ Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում վիրավորներին։ Թուրք ժողովրդի վիշտը մեր վիշտն է:

«Глубоко опечалена известиями о сильном землетрясении на юго-востоке Турции» Мехрибан Алиева выразила соболезнования Турции
06 Февраля 2023 12:07
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева выразила соболезнования в связи с произошедшим в Турции землетрясением.
Как сообщает Caliber.Az, в своей публикации в Instagram Мехрибан Алиева написала: «Глубоко опечалена известиями о сильном землетрясении на юго-востоке Турции. Да упокоит Аллах души погибших во время трагедии. Выражаю глубокие соболезнования их родным и близким. Желаю скорейшего выздоровления раненым и пострадавшим. Скорбь турецкого народа - это наша скорбь.