07 Փետրվարի 2023 17:28
Հայկական ԶԼՄ-ներում տեղեկություն է հայտնվել այն մասին, որ Խանքենդիում անօրինական կազմավորման չկայացած «պետնախարար» Ռուբեն Վարդանյանը մեկնել է Մոսկվա:
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս տեղեկությունը հավաստի է։
Հատուկ նշում ենք, որ Վարդանյանը ոչ միայն մեկնել է «գլուխը բարձր պահած», այլ պարզապես փախել է Ռուսաստան։ Մեր տեղեկություններով, նրան Հայաստան են տեղափոխել՝ օգտահանման համար նախատեսված ռուսական համազգեստ տեղափոխող ՌԽՔ բեռնատարներից մեկի թափքով:
Այնուհետև նրան տեղափոխել են Մոսկվա, որտեղից նրան տարել էին Ղարաբաղ։ Այսպիսով, «Վարդանյան նախագիծը» պաշտոնապես կարելի է ձախողված համարել՝ առաջին հերթին ադրբեջանական ժողովրդի և անձամբ Գերագույն գլխավոր հրամանատարի երկաթյա կամքի շնորհիվ։ Իսկ եթե Ռուբեն Վարդանյանը որոշի հերտթական պատրվակով վերադառնալ Ղարաբաղ (ինչը շատ-շատ քիչ հավանական է), ապա դա Բաքվի կողմից կդիտարկվի որպես casus belli՝ մեր բանակի համապատասխան կայծակնային գործողություններով:

КАРАБАХ  07 Февраля 2023 - 16:35
В армянские СМИ просочилась информация о том, что несостоявшийся «госминистр» незаконного образования в Ханкенди Рубен Варданян уехал в Москву.
Как передает Caliber.Az, эта информация является достоверной.
Особо отметим, что Варданян не просто уехал «с высоко поднятой головой», а попросту сбежал в Россию. По нашей информации, он был перевезен в Армению в кузове одного из грузовых автомобилей РМК, вывозивших сданную под утилизацию российскую униформу.
Далее, состоялась его переброска в Москву, откуда он и был заброшен в Карабах. Таким образом, «проект Варданян» можно считать официально провалившимся - в первую очередь, благодаря железной воле азербайджанского народа и лично Верховного Главнокомандующего. Если же Рубен Варданян вздумает вернуться под очередным предлогом в Карабах (что очень и очень маловероятно), то это будет расценено Баку в качестве casus belli - с соответствующими молниеносными действиями нашей армии.