Երրորդ անգամ իմ հայրենի Ղարաբաղի տարածաշրջանից շնորհավորում եմ ադրբեջանական ժողովրդին՝ Նովրուզի տոնի առթիվ։ Սա մեծ երջանկություն է։
Այս մասին, ըստ «Ազերթաջ»-ի, հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը մարտի 18-ին՝ Թերթերի շրջանի Թալըշ գյուղից Նովրուզ Բայրամի կապակցությամբ ադրբեջանական ժողովրդին ուղղված ուղերձում։
«Այսօր մենք հարգում ենք այս երջանկությունը մեզ պարգևած մեր հերոս նահատակների պայծառ հիշատակը։ Թող Ալլահը լուսավորի մեր բոլոր նահատակների հոգիները: Ես անկեղծորեն ողջունում եմ այստեղից ադրբեջանական հերոս զինվորականներին, ովքեր մեզ պարգևել են այս երջանկությունը։ Նրանց կյանքի ու արյան գնով վերադարձանք մեր հայրենի հողեր»,- ասել է պետության ղեկավարը։
Ընդգծելով, որ Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմի ժամանակ ողջ ադրբեջանական ժողովուրդը համախմբվել է մեկ բռունցքի մեջ՝ նախագահ Իլհամ Ալիևը ժողովրդին մաղթել է նորանոր հաջողություններ և հաղթանակներ։

Ильхам Алиев: Большое счастье поздравлять азербайджанский народ из родного Карабахского края
Уже третий раз я поздравляю азербайджанский народ с праздником Новруз из родного Карабахского края. Это большое счастье.
Об этом, как сообщает Азертадж, заявил президент Ильхам Алиев 18 марта в обращении к азербайджанскому народу по случаю Новруз байрамы из села Талыш Тертерского района.
«Сегодня мы с уважением чтим светлую память наших героических шехидов, подаривших нам это счастье. Да упокоит Аллах души всех наших шехидов! Искренне приветствую отсюда героических азербайджанских военных, подаривших нам это счастье. Мы вернулись на родные земли ценой их жизни и крови», - отметил глава государства.
Подчеркнув, что в период Второй Карабахской войны весь азербайджанский народ объединился в единый кулак, президент Ильхам Алиев пожелал народу новых успехов и побед.