Իցհակ Հերցոգ. Մենք Ադրբեջան ենք գալիս բաց սրտով, մեր ժողովուրդների միջև մեծ բարեկամությամբ
Ինձ համար պատիվ և ուրախություն է այստեղ լինելը։ Մենք այստեղ ենք գալիս բաց սրտով, մեր ժողովուրդների միջև մեծ բարեկամությամբ։
Ազերթաջի փոխանցմամբ, այս մասին Իսրայելի Պետության նախագահ Իցհակ Հերցոգն ասել է՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ընդլայնված կազմով հանդիպմանը։
«Ամենակարևորն այն է, որ դուք այն ազգն եք, որը դաստիարակել է ձեր հանգուցյալ հորը, և այնուհետև Դուք գնացել եք նրա հետքերով՝ ստեղծելու այնպիսի զարմանալի երկիր, որը դարձել է բազմաթիվ հարցերի կենտրոնը», - ասել է Իցհակ Հերցոգը:

Ицхак Герцог: Мы приезжаем в Азербайджан с открытым сердцем, большой дружбой между нашими народами
Для меня честь и радость находиться здесь. Мы приезжаем сюда с открытым сердцем, большой дружбой между нашими народами.
Как сообщает Азертадж, об этом сказал Президент Государства Израиль Ицхак Герцог на встрече с Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым в расширенном составе.
«Самое главное, что вы - нация, которая воспитала Вашего покойного отца, а затем Вы пошли по его стопам, чтобы создать такую удивительную страну, которая стала центром многих вопросов», - отметил Ицхак Герцог.